Neutrik NBNC75BWU13 BNC plug bayonet
1,95 Excl. VAT
Weight0,2 kg
Dimensions10 × 10 × 3 cm
BrandNeutrik
ConditionNew in box
Product imagesImages from manufacturer
Need help or advice?: [email protected]    +31 (0)43 20 43 020
6 in stock
Pay online, or ask for a quote on the checkout page.
Assembly: More spare parts are combined as one module
Condition: Refurbished or New (Optional when available)
Category:
Description
NBNC75BWU13
The rearTWIST HD BNC cable connector offers a true 75 Ω design and is perfectly suitable for HD applications.
Suitable cables:
Crimp size:
Pin: 1.6 mm (square)
Shield: 7.36 mm (hex)
Features & Benefits
  • True 75 Ω design meets the stringent HDTV / DVD requirements